تبلیغات
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف - قالیباف در جمع خبرنگاران:
 
پنجشنبه 28 آذر 1392 :: نویسنده : الف گ
شکاف بزرگ میان حوزه اندیشه و عمل باید از بین برود/با تکیه بر تولید علم و دانش می توانیم کشور را بدون آزمون و خطا اداره کنیم/همه کارهای انجام شده در تهران محصول تلاش پژوهشگرانمان بوده است

 دکتر محمد باقر قالیباف، شهردار تهران صبح امروز در حاشیه ششمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری مدیریت شهری ( جایزه جهانی تهران)، طی سخنانی در جمع خبرنگاران، ضمن تبریک هفته پژوهش به همه اندیشمندان و پژوهشگران، ابراز داشت: این هفته فرصتی برای ما مدیران است تا به پژوهش و تصمیم سازی که نخبگان وپژوهشگران انجام می دهند، توجه داشته باشیم چرا که این تصمیم سازی ها می تواند ما را از آزمون و خطا دور نگاه دارد.

شهردار تهران تصریح کرد: ما برای اداره شهر و کشور خود باید به نقطه ای برسیم که بدون آزمون و خطا کار کنیم؛ این امر نیز مقدور نیست جز آنکه بتوانیم به اندیشمندان، تولید دانش و تولید علم در کشور تکیه کنیم.


دکتر قالیباف ابراز امیدواری کرد تا تحقیقاتی انجام شده، در صحنه اجرا نیز به کار گرفته شود و روزی شاهد باشیم که این شکاف بزرگ میان حوزه اندیشه و علم و حوزه اجرایی وجود نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، گفت: بدون اغراق عنوان می کنم که اگرامروز در شهر تهران اتفاقی در هر بخشی از جمله در حوزه های مسایل اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و خدماتی اتفاق می افتد بر اساس توجه به پژوهش های صورت گرفته است؛ اگر شاهد هستید پروژه عمرانی اتفاق می افتد و یامعضل مربوط به دفن زباله - که زخمی با بیش از نیم قرن در شهر تهران بود - حل شده است، مرهون توجه به پژوهش های صورت گرفته است. اگر کار تولید برق از زباله اتفاق می افتد، همه این کارها مدیون کار پژوهشگرانی است که درهمین کشور فعالیت می کنند؛ چه پژوهشگران جوان و چه محیط ها و انجمن های علمی شامل حقوقی و حقیقی، همه در این زمینه همراهی می کنند و توانسته اندکه این تاثیر را به وجود بیاورند.

شهردار تهران عنوان داشت: امیدواریم بتوانیم این بستر را گسترده تر کرده و از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان استفاده کنیم تا بتوانیم ضعف ها را برطرف کنیم.


دکتر قالیباف در ادامه تاکید کرد: کارهای تحقیقاتی مربوط به مهم ترین پروژه ها و تصمیم گیری های ما در مرکز مطالعات شهرداری تهران انجام می شود؛ همچنین دانشجویان در پایان نامه های خود چالش های شهر را مورد توجه قرار داده اند و عمده کارهای ما حتما با پژوهش محوری انجام شده است.

وی در پایان گفت: ما فعالیت پژوهشی نداریم که پس از ارایه پژوهش ها، آن را به کاربست تبدیل نکرده باشیم و در شهر آن را عینی نکنیم

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف
زندگی به اندازه باز شدن دیافراگم دوربین عکاسی می باشد پس همیشه در برابر دوربین زندگی لبخند بزیند
درباره وبلاگ

فیلم و هنر
نقد : سخن گفتن آگاهانه درباره هنر به منظور بالابردن فهم
در اینجا نقد می کنیم تا بهتر باشیم

مدیر وبلاگ : الف گ
بلاگ و سایت های حامی دکتر محمدباقر قالیباف
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر