تبلیغات
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف - تهران در بی حریمی
 
چهارشنبه 13 آذر 1392 :: نویسنده : الف گ
                    قالیباف در بیست و هفتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران بیان کردند :

   کوچکترین شهرها حریم دارند اما تهران هنوز صاحب حریم نشده است 

- حرف اصلی این است که دولت امروز باید تصدی گری خود را رها کند و به جای رسیدگی به موضوعات جاری و روزمره مردم، به موضوعات کلان و راهبردی برسد.

 

- انصافا هم اکنون همراهی و هماهنگی خوبی بین بخش های مختلف وجود دارد؛ حتی هم اکنون اختلاف نظری درباره کارها و مسایل نداریم و امور با هماهنگی سایر وزارتخانه ها پیش می رود.

 

- قانون نیز تراکم پایه را در شهر تهران ۱۲۰ درصد دیده است، همچنین بر اساس طرح جامع و تفصیلی تراکم مجاز برای شهر تهران دیده شده است. بنابراین هنگامی که می گویم در شهر تراکم فروشی وجود دارد نباید بار منفی از این مساله برداشت کنیم.

 

- ممکن است شهرداری در دوره های پیشین- بیش از یک دهه قبل- تراکم فروشی به معنای فروش تراکم بیش از حد مجاز می کرد اما در حال حاضر اینگونه نیست.

 

- مبنا، قانون است و اعطای مجوز به صورت سلیقه ای نیست. اگر می خواهیم این روند را اصلاح کنیم در واقع باید این موضوع را در طرح تفصیلی اصلاح کنیم اما اگر اینگونه شد، باید این اصلاحیه را نیز محترم بشماریم.

 

- هرگز نمی گوییم در طرح تفصیلی و جامع شهر تهران اشکال وجود ندارد.

 

- در شرایطی که هنوز یک سال از اجرای طرح نگذشته است، چطور می خواهیم بگوییم این طرح درست است یا غلط؟ در عین آنکه می دانیم اشکالاتی در طرح تفصیلی وجود دارد به نحوی که در حال پیاده سازی این طرح بالغ بر هزار مورد اصلاحیه داشتیم.

 

- پیگیری برخی مسایل در کمیسیون ماده پنج قانون است و مجلس به عنوان قانونگذار برخی اجازه ها را به کمیسیون ماده پنج و شورای عالی شهرسازی و معماری داده است.

 

- هرگز در کمیسیون ماده پنج آرزو نکردیم که کمیسیون ماده هفت، جایی را به عنوان باغ تشکیل دهد تا سپس در کمیسیون ماده پنج پول بیشتری از این باغات بگیریم.

 

- دلیل گرفتن حق رای شورای اسلامی شهر تهران از کمیسیون ماده پنج به این خاطر بوده است که شورای نگهبان می گوید شوراها حق کار اجرایی ندارند. از این رو امضا کردن در کمیسیون ماده پنج نیز نوعی کار اجرایی محسوب می شود.

 

- باید توجه داشت که ممکن است نظرات برخی مراجع قانونی دیگر با دولت و شورای شهر متفاوت باشد. از این رو نباید احساس کنیم اگر میان خودمان توافق کردیم، همه می توانند این توافقات را اجرایی کنند بلکه باید مسیر قانونی لازم برای اجرای توافقات دنبال شود؛ بنابراین باید کمی واقعی تر به موضوعات نگاه کنیم.

 

- درباره یکسری از موضوعات، قانون مانع ما نیست بلکه در مقابل به ما اختیاراتی داده است و می توانیم درباره آن موضوعات تصمیم بگیریم. از این جمله می توان به حریم شهر تهران، تقسیمات کشوری، مسایل اجتماعی و فرهنگی و ... اشاره کرد.

 

- در برخی موارد ممکن است که تقسیمات کشوری به شکل فرمانداری ها وجود داشته باشد اما می توان در کنار آن مدیریت یکپارچه شهری را نیز داشت.

 

- هم اکنون زمینه های لازم برای همکاری میان مدیریت شهری و دولت در زمینه های حریم شهر تهران، تقسیمات کشوری، مسایل اجتماعی و فرهنگی و ... وجود دارد و در این زمینه می توان به نقاط مشترکی رسید


منبع خبر : وب سایت اختصاصی دکتر محمدبقار قالیباف


گزارش تصویری جلسه بیست و هفتمین


عکس : امیر گلی پور 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف
زندگی به اندازه باز شدن دیافراگم دوربین عکاسی می باشد پس همیشه در برابر دوربین زندگی لبخند بزیند
درباره وبلاگ

فیلم و هنر
نقد : سخن گفتن آگاهانه درباره هنر به منظور بالابردن فهم
در اینجا نقد می کنیم تا بهتر باشیم

مدیر وبلاگ : الف گ
بلاگ و سایت های حامی دکتر محمدباقر قالیباف
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر