تبلیغات
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف - قالیباف در شهر ری
 
یکشنبه 28 مهر 1392 :: نویسنده : الف گ

شهردار تهران با بیان اینکه شهرری نماد عینی فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست، گفت: حداقل بیش از ده تا دوازده برابر درآمدی که شهرری دارد، برای این شهر هزینه می شود .

به گزارش شهرنوشت، محمدباقرقالیباف امروز در مراسم تکریم و معارفه شهردار منطقه 20 ضمن تسلیت به مناسبت شهادت امام محمدباقر(ع) و خیرمقدم به روحانیون حاضر در مجلس، همکاران شهرداری منطقه 20 و بخصوص خانواده های شهدا با بیان این مطلب اظهارداشت: خانواده های شهدا مایه برکت و عظمت هستند و مثل خورشید در زندگی ما می درخشند و ما هرچه داریم از وجود این خانواده هاست .

وی با بیان اینکه من بارها در جمع مدیران خود گفته ام که وجود خانواده های شهدا در بین ما توفیق بزرگی برای ماست و امیدواریم که خدا به آنها طول عمر دهد افزود: این فرصت هایی که در اختیارما قرار می گیرد را باید توفیق الهی بدانیم و شکر این نعمت نیز جز با خدمت خالصانه امکان پذیر نیست.

قالیباف در خصوص منطقه 20 و دوره جدیدی که درمدیریت آن آغاز شده است، گفت: ما هم اکنون در دوره جدید مدیریت شهر تهران مصمم بر تمرکز بر فعالیت هایی هستیم که بیشتر جنبه های تربیتی، انسانی ، فرهنگی و اجتماعی داشته باشد. البته هر انسان منصفی که به رویکرد شهرداری در این هشت سال توجه کرده باشد می بیند که رویکرد شهرداری رویکردی فرهنگی و اجتماعی بوده است و اگر من می گویم که دراین دوره بیشتر به مسائل فرهنگی واجتماعی توجه می کنیم به این معنا نیست که درگذشته به این مسائل نپرداخته ایم .

قالیباف ادامه داد: بنده امروز نمی خواهم گزارش بدهم که چه تعداد مسجد ، حسینیه ، مراکز ورزشی ، سالن های تئاتر و سینما ، سراهای محله و ....در تهران ساخته شده اما اگر به همین منطقه 20 که در جنوب شهر قرار دارد نگاه کنیم می بینم که چه اتفاقات بزرگی در آن افتاده است .

شهردارتهران اضافه کرد: براساس باورهای اسلامی خود و نگاه دینی به جامعه این گونه فهمیده ایم که اگر همه امکانات فراهم باشد اما منتج به تغییر در رفتار انسانی و اسلامی نشود کار ماهیچ ارزشی ندارد و این امر تفاوت بین مدیریت دینی با سایر مدیریت هاست .

شهردارتهران تصریح کرد: اگر بتوانیم با ایجاد امکانات بررفتارانسانی و اسلامی تاثیر بگذاریم و این تحول جدی را در شهروندان به وجود بیاوریم به همه امکانات مادی هم خواهیم رسید و ما براین باوریم و تمرکز براین موضوع داریم.

قالیباف با تاکید بر اینکه شهرری یک نماد عینی از فرهنگ اسلامی و ایرانی ماست گفت: این دو فرهنگ را در این نقطه ازشهر کاملا امیخته با هم می بینیم و باید به سنت ها توجه کنیم البته حتما نقد منصفانه بر سنت ها خواهیم داشت، اما پا بر روی انها نمی گذاریم .

وی با بیان اینکه از این بابت وظیفه خدمت در تهران و بخصوص شهرری سنگین می شود افزود: به گفته مقام معظم رهبری شهرری قبله تهران است ما معتقدیم این منطقه قلب و نماد عینی فرهنگ ایرانی و اسلامی است و ظرفیت های خوبی هم دارد البته از طرفی محرومیت نیز در آن دیده می شود.

شهردار تهران اضافه کرد : وقتی محرومیت را در کنار ظرفیت های خوب می بینیم این نشان می دهد که براساس تربیت اسلامی وظیفه ما در اینجا سنگین تر است و باید مزیت های نسبی را دراین منطقه فعال کنیم .

قالیباف به بافت فرسوده منطقه 20 تهران اشاره و اظهارکرد: بافت فرسوده در اینجا زخم کهنه ای برپیکره شهراست که هم به بافت اطراف حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) آسیب می رساند و هم به فرهنگ ایرانی ما و متاسفانه بزرگترین مزیت ما در این نقطه تبدیل به بزرگترین ضعف ما شده است که البته همه اینها به شهرداری بر نمی گردد بلکه سایر ادارات و سازمان ها نیز مسوول هستند .

به گفته وی ما می توانیم با رویکرد فرهنگی ، انسان محوری ، تربیتی و جوهره دینی این ضعف ها را برطرف کنیم .

قالیباف با اشاره به ورود زائران متعدد از اقصی نقاط کشور به شهرری گفت: مطمئنا زوار تنها برای زیارت به این نقطه می آیند وفیض زیادی هم می برند اما من به عنوان مدیر اگر به این نقطه رسیدگی نکنم نه پاسخی برای دنیایم دارم و نه برای اخرتم. وی ادامه داد: به طور حتم باید بافت فرسوده اطراف حرم و اسیب های اجتماعی که در اینجا وجود دارد برطرف شود .

قالیباف در ادامه به توجه ویژه به سیستم حمل ونقلی در این منطقه اشاره و بیان کرد: باید سیستم حمل ونقلی را از حالت متمرکز بیرون بیاوریم. به طوری که افراد بتوانند به مناطق اطراف هم دسترسی پیدا کنند و این موضوع بسیار مهمی است. همانطور که موضوع نگهداشت شهرمهم است .

وی اضافه کرد: در درون بدنه شهرداری هم باید شایسته محوری و حسن رفتار با کارکنان و ارباب رجوعد مدنظرقرار گیرد و این حسن رفتار باید هم در برخورد با یک کارگر روفتگر دیده شود و هم در برخورد با یک مدیر مورد توجه قرار گیرد. تا همه بتواندد خدمتی را که میخواهند در شهر انجام دهند، به بهترین شکل نجام دهند.

قالیباف گفت: باورما بر این است که ظرفیت های شهرری ظرفیت های بسیار خوبی است و این ما هستیم که باید با مدیریت درست و فرهنگ جهادی به تمام معنا و درهمه ابعاد این ظرفیت ها را به کار ببندیم و از آنها استفاده کنیم .

وی تصریح کرد: توقع من ازهمه مدیران ، دوستان ،روحانیون ،خانواده های شهدا و .... این است که دست به دست هم دهیم و با همدلی، همکاری و انسجام از ظرفیت ها استفاده کنیم و من مطمئن هستم که این امرشدنی است .

شهردار تهران در ادامه درخصوص جدایی شهرری از شهر تهران اظهارداشت: ما تلاش کردیم که شهرداری ری از تهران جدا نشود البته جدایی این شهر از تهران حتما به نفع تهران بود چرا که حداقل بیش از 10 تا 12 برابر درامدی که از این منطقه به دست می آید صرف هزینه آن می شود و این هزینه 12برابری جدا از هزینه های مربوط به زیرساخت های بزرگ مانند مترو ،توجه به بافت فرسوده ،بافت بزرگراه ها و... است و تنها مربوط به اداره شهرمی شود . اگر هزینه های زیرساخت های بزرگ را نیز به این هزینه ها اضافه کنیم رقمی بیش از چند ده برابر درآمد می شود .

شهردار تهران در ادامه سخنانش گفت: جدایی شهرری از تهران اصلا تصمیم کارشناسی و درستی نبود و شاید از نظر تقسیمات کشوری مستقل در نظر گرفته شده، اما به خاطر بافت و تعصباتی که در این منطقه وجود دارد در موضوع شهر و خدمات شهری این شهر متضرر می شد.

وی تاکید کرد : بنده احساس تکلیف کردم و براساس یک کار کارشناسی و استدلال منطقی تلاش کردیم که شهرری از تهران جدا نشود .

قالیباف با بیان اینکه منطقه 20 مولد هویتی برای شهر تهران است و باید به این نکته توجه کنیم گفت: در اینجا از زحمات مهندس بابایی که از مدیران خوب و با اخلاق بود تشکر می کنم و ما از ایشان در جایی دیگر در مجموعه شهرداری تهران استفاده خواهیم کرد .

قالیباف خطاب به کتان باف شهردار جدید منطقه 20 اظهارکرد: تمامی دوستانی که دراین منطقه خدمت کرده اند باخاطره خوشی از این جارفتند .

شهردار تهران اضافه کرد : آقای کتان باف بیش از دو سال در شهرداری اهواز خدمت کرده و انصافا این شهر را متحول کرد. البته در کار همه ما ضعف ها و ایراداتی وجود دارد اما انصافا آقای کتان باف کارنامه خوبی در این زمینه دارد.

قالیباف خطاب به کتان باف تصریح کرد : امیدواریم دوران تلاش شما در اینجا عصاره تمام دوران مدیریتتان باشد و تا زمانی که ما اینجا هستیم شما هم در این منطقه خدمت کنید و حتما همه مدیران شهر با شما همکاری لازم را خواهند داشت 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف
زندگی به اندازه باز شدن دیافراگم دوربین عکاسی می باشد پس همیشه در برابر دوربین زندگی لبخند بزیند
درباره وبلاگ

فیلم و هنر
نقد : سخن گفتن آگاهانه درباره هنر به منظور بالابردن فهم
در اینجا نقد می کنیم تا بهتر باشیم

مدیر وبلاگ : الف گ
بلاگ و سایت های حامی دکتر محمدباقر قالیباف
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر