تبلیغات
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف - از دیروز آغاز شد
 
یکشنبه 24 شهریور 1392 :: نویسنده : الف گ

تخریب ها علیه شهردار تهران را باید طی دوماه گذشته به دوبخش تقسیم کرد؛ قبل از انتخاب شهردار و بعد انتخاب مجدد محمد باقر قالیباف. پیش از انتخاب شهردار تهران عده ای از رسانه ها همراه با برخی رسانه های ضد انقلاب با طرح موضوعی غیر قانونی سعی در القای غیر قانونی بودن انتخاب شهردار برای سومین با توسل به قانون کردند...

با گذشت یک هفته از انتخاب مجدد محمد باقر قالیباف به عنوان شهردار تهران، رسانه های بیگانه و ضدانقلاب همسو با برخی رسانه های داخلی درست از تخریب شهردار تهران و عملکرد وی برنداشته اند و همچنان قصد کش دادن این موضوع را دارند.

ماجرا از آن جا آغاز شده که به دنبال برگزاری انتخابات شورای شهر و تشکیل شورای شهر تهران، مهدی چمران رئیس وقت شورای شهر تهران، طی استفساریه ای به آقای لاریجانی رئیس مجلس، این سوال را مطرح می کند که آیا آقای محمد باقر قالیباف می تواند بیش از دو بار به عنوان شهردار تهران انتخاب شود؟

تخریب ها علیه شهردار تهران را باید طی دوماه گذشته به دوبخش تقسیم کرد؛ قبل از انتخاب شهردار و بعد انتخاب مجدد محمد باقر قالیباف. پیش از انتخاب شهردار تهران عده ای از رسانه ها همراه با برخی رسانه های ضد انقلاب با طرح موضوعی غیر قانونی سعی در القای غیر قانونی بودن انتخاب شهردار برای سومین با توسل به قانون کردند که این مساله با پاسخ علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی مرتفع شد و دیگر راهی برای تخریب نداشتند.

اما پس از انتخاب مجدد محمد باقر قالیباف برای اداره پایتخت حال همان رسانه ها باز هم به قانون سال 1369 استناد میکنند و مدعی اند که این قانون نیاز به استفساریه دارد، در حالی که رئیس قوه قانونگذاری کشورشخصا جواب استفساریه شورای شهر را پیش از انتخاب شهردار داده بود و این رسانه ها مدعی هستند تا روشن شدن موضوع توسط اکثریت نمایندگان مجلس، وزیر کشور باید از امضای حکم شهردار تهران خودداری کند.

اکنون نیز با گذشت یک هفته از انتخاب اعضای شورای شهر تهران؛ رسانه های ضد انقلاب در گزارش و تحلیل های مختلف به بررسی این انتخاب میپردازند و همسو با برخی رسانه های داخلی عملکرد شهرداری تهران را نقد و به چالش میکشند و حتی انتخاب وی را نیز غیر قانونی میدانند.

در ادامه همین روند بخش فارسی سایت ضد انقلاب دوویچه وله حمله جدیدی را به قالیباف آغاز کرده است، این گزارش با عنوان شهردار ماند قالیباف غیر قانونی است، مدعی است: بسیاری تحلیلگران اعتقاد دارند که نامزدی محسن هاشمی از سوی اصلاح‌طلبان، یک خطای استراتژیک در پیروی کورکورانه از هاشمی رفسنجانی بود. آنها می‌گویند معرفی محسن هاشمی، موجب شد جبهه پایداری و برخی اصولگرایان دیگر با وجود عدم تمایل به قالیباف، جبهه واحدی علیه او (در اصل هاشمی رفسنجانی) تشکیل دهند و برای شهردار شدن قالیباف تلاش کنند.

در ادامه این گزارش آمده است: شهرداری تهران منابع مالی هنگفت و اختیارات بس گسترده‌ای دارد. بودجه شهرداری تهران در سال جاری حدود ۱۱ هزار میلیارد تومان است که بیشترین بودجه ریالی در کل کشور است.

در پایان این گزارش نیز به مسائل مطرح شده در برخی رسانه های داخلی که تکذیب هم شده استناد کرده و نوشته است: قالیباف بر اساس قوانین جاری و اظهارنظر صریح چمران، رییس پیشین شورای شهر تهران، نمی‌توانست برای بار سوم شهردار شود. اما وقتی محسن هاشمی رقیب اصلی او معرفی شد، طرح استفساریه دو فوریتی علی مطهری و عده دیگری از نمایندگان مجلس که شهردار ماندن قالیباف را نافی قانون می‌دانستند، با پس گرفتن امضاها از دستور کار خارج شد.

این درحالی است که چمران عضو شورای شهر چهارم هر گونه اظهار نظر در مورد غیر قانونی بودن شهردار شدن محمد باقر قالیباف را تکذیب کرده است.


در عین حال ، طرح استفساریه دو فوریتی که علی مطهری و برخی از اعضای جبهه پایداری به دنبال تصویب آن در مجلس شورای اسلامی بودند با پاسخ صریح رئیس مجلس شورای اسلامی از دستور کار خارج شد؛ کما اینکه برخی از افرادی که امضای خود را پس گرفتند بیان کردند که هدف آنها قالیباف نیست و اشتباهی این به امضای این طرح اقدام کرده اند.

البته این تنها یک بخش تخریب شخص و عملکرد شهردار تهران بود ماجرای های رای دادن یک عضو اصلاح طلب شورای شهر چهارم به محمد باقر قالیباف و حمله به او به بهانه تخریب قالیباف نیز داستان مفصلی است رای موافق الهه راستگو، عضو شورای شهرتهران به قالیباف، موجب اخراج او از حزب اسلامی کار و اتهام خیانت به اصلاح طلبان علیه او شد که در این مجال نمیگنجد

منبع : شفاف

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف
زندگی به اندازه باز شدن دیافراگم دوربین عکاسی می باشد پس همیشه در برابر دوربین زندگی لبخند بزیند
درباره وبلاگ

فیلم و هنر
نقد : سخن گفتن آگاهانه درباره هنر به منظور بالابردن فهم
در اینجا نقد می کنیم تا بهتر باشیم

مدیر وبلاگ : الف گ
بلاگ و سایت های حامی دکتر محمدباقر قالیباف
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر