تبلیغات
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف - قبل و بعد انقلاب قالیباف
 
سه شنبه 12 شهریور 1392 :: نویسنده : الف گ
انتخاب شهردار تهران با آغاز به كار چهارمین دوره شواری شهر تهران به یكی از مهمترین مسائل این كلان شهر بدل شده است. هر روز اخبار متفاوتی در این باره منتشر می شود. برخی گمانه ها از حضور چهره‌ها جدید سخن می‌گویند و برخی به مخالفت از این چهره ها حرف می زنند. در این میان برخی از اعضای شورای شهر...
 انتخاب شهردار تهران با آغاز به كار چهارمین دوره شواری شهر تهران به یكی از مهمترین مسائل این كلان شهر بدل شده است. هر روز اخبار متفاوتی در این باره منتشر می شود. برخی گمانه ها از حضور چهره‌ها جدید سخن می‌گویند و برخی به مخالفت از این چهره ها حرف می زنند. در این میان برخی از اعضای شورای شهر نیز عنوان كرده اند كه حضور قالیباف در این رقابت پر رنگ تر بوده و آرای موافق بیشتری دارد.

شورا نهادی غیر سیاسی 

حاكم شدن فضای سیاسی بر اینتخاب شهردار تهران نكته ای است كه نمایندگان تهران و برخی از اعضای شورای شهر بر آن تاكید دارند در همین رابطه احمد توكلی عضو مجمع نمایندگان استان تهران به مهر می گوید: برادران اصلاح طلب با اصرار بر انتخاب محسن هاشمی به عنوان شهردار تصمیم دارند اداره شهر را سیاسی کنند و در واقع این همان چیزی است که من معتقدم خلاف خدمت رسانی و خلاف نص صریح قانون اساسی است.


وی تاكید دارد: رقابت جریانات و احزاب برای تشکیل شورای شهر یک رقابت سیاسی است و رقابت در این مرحله عقلایی است اما به محض تشکیل شورا، رقابت سیاسی در آن خلاف قانون و دو قطبی کردن سیاسی آن عدول از قانون اساسی است و ناخواسته منجر به خیانت به مردم تهران خواهد شد. اما فارغ از این دو ملاحظه، اصلاح طلبان یک دوره در شورای اول شهر با سیاسی کردن شورا آسیب زیادی به منافع مردم تهران زدند که موجب اختلاف میان اعضای شورا، شهردار و رئیس شورای شهر شد. 

توانایی قالیباف از گذشته تا كنون

ایجاد جبهه سیاسی و فضا سازی سیاسی در شورای اول كه در نهایت موجب انحلا آن شد نكته دیگری است كه توكلی بر آن تاكید دارد او می گوید: نگرانی من از این است که اصلاح طلبان مجددا بخواهند همان اشتباه شورای اول تهران را مجددا تکرار کنند، قرائنی می بینم که این نگرانی را بیشتر می کند. اولین قرینه این است که قالیباف از نظر موافقان و مخالفان سیاسی، شهردار موفقی بوده است. من براساس سن و تجربه سیاسی ام ایشان را از همه شهردارهای شهر تهران قبل و بعد از انقلاب موفق تر و تواناتر می دانم. حال اگر اصلاح طلبان برخورد سیاسی ندارند چرا می خواهند او را حذف کنند؟قرینه دوم بنده این است که می خواهند کسی را جای او قرار دهند که به وضوح ترجیحی نسبت به قالیباف ندارد چه از حیث مجاهدت برای مردم و چه سابقه خدمت رسانی. سوم اینکه دوستان اصلاح طلب ما در شورا می دانند یا می توانند به سادگی مطلع شوند که رد صلاحیت آقای هاشمی در انتخابات شورا اصلا سیاسی نبود. آنگاه مردم نمی پرسند که وقتی یک نفر صلاحیت برخورداری از قدرت یک سی و یکم شورای شهر را ندارد چطور می تواند صلاحیت شهردار شدن را که همه قدرت شهر در اختیار او است داشته باشد؟ 

مدیریت صحیح و مطلوب، شاخصه شهردار تهران

محسن پیرهادی منتخب چهارمین دوره شورای شهر نیز در گفت و گو با شفاف درباره انتخاب شهردار می گوید:‌ یکی از شاخص‌های که شهردار آینده باید داشته باشد مدیریت صحیح و مطلوب منابع است، با توجه به اینکه برخی اقشار جامعه از درآمد اندکی برخوردار هستند و بخشی از درآمد شهر از طریق هزینه‌های که مردم می‌پردازند تأمین می‌شود لازم است شهردار آینده بتواند با کاهش هزینه‌ها و حداقل هزینه، شهر را اداره کند تا فشار کمتری به قشر کم درآمد جامعه وارد شود. وی با اشاره به برنامه معیار انتخاب شهردار است و نه رابطه اظهار داشت: تا شخص برنامه نداشته باشد قطعا نمی تواند مسیر پیشرفت را طی کند اما برخی از گزینه هایی که در حال حاضر مطرح اند می خواهند با لابی گری شهردار شوند که باید بدانند مبنای انتخاب شهردار عملکرد گذشته و برنامه های آینده کاندیداها است و قطعاً کسی نمی تواند با مذاکرات بی پایه و اساس به توفیقی برسد.

قالیباف صرفا گزینه اصولگرایان شورا نیست 

پیرهادی همچنین با تشریح عملكرد قالیباف در شهرداری تهران درباره حضور او به عنوان كاندیدای اصولگرایان در انتخابات آنیده شهرداری می گوید: قالیباف صرفا گزینه اصولگرایان شورا نیست، قالیباف گزینه مطرح هر دو جناح سیاسی است. پیش بینی می شود که علاوه بر اکثریت قاطع اصولگرایان، حدود ۵-۶ تن از اصلاح طلبان شورای چهارم هم به قالیباف رای بدهند. اکثریت نسبی شورای شهر چهارم بر روی قالیباف اجماع دارند، شورای شهر جای سیاسی کاری نیست و باید اهداف و کارهای سیاسی خود را در مجلس، دولت و یا از طریق حزب دنبال کنند؛ چراکه شورای شهر جای مطالبات اجتماعی و خدمات شهری است.وی تاکید کرد که ما تعصبی بر روی قالیباف نداریم بنا به استدلال عقلی و منطقی سعی می کنیم بهترین فرد را برای شهرداری انتخاب کنیم.

چه كسانی در شورا پیشتازند؟

همزمان با انتخاب شهردار انتخاب رئیس چهارمین دوره شورای شهر نیز مطرح شده است. در این بین بررسی آمارها از اهمیت زیادی برخوردار شده است.رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه با توجه به رایزنی‌‌های صورت گرفته مهدی چمران برای ریاست شورای شهر دوره چهارم با حدود 20 رأی نسبت به مسجدجامعی در صدر قرار دارد، اظهار داشت: تجربه کاری، شأن و دارا بودن بالاترین رأی در انتخابات شوراها، ایجاب می‌کند که اعضا به چمران به‌عنوان ریاست شورا رأی دهند.

وی با بیان اینكه درباره حضور دوره های متوالی حضور یك فرد به عنوان شهردار اظهاراتی مطرح شده بود تاكید می كند كه این موضوع از سوی معاونت‌های قوانین و نظارت و مشاورین رئیس مجلس مرتفع شده و چنین ممنوعیتی وجود ندارد.حافظی تاكید می كند:  تکرار حضور قالیباف باعث می‌شود وقفه‌ای در انجام امور و خدمت‌رسانی ایجاد نشود، بر اساس اطلاعاتی که کسب کردم به نظر می‌رسد تعداد آرای قالیباف بیشتر از گزینه دیگر است. تا هفته گذشته وی و هاشمی رأی یکسانی داشتند اما در حال حاضر قالیباف حدوداً 4 رأی بیشتر دارد

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
سی و پنج نمای تصویری از مدیریت دکتر قالیباف
زندگی به اندازه باز شدن دیافراگم دوربین عکاسی می باشد پس همیشه در برابر دوربین زندگی لبخند بزیند
درباره وبلاگ

فیلم و هنر
نقد : سخن گفتن آگاهانه درباره هنر به منظور بالابردن فهم
در اینجا نقد می کنیم تا بهتر باشیم

مدیر وبلاگ : الف گ
بلاگ و سایت های حامی دکتر محمدباقر قالیباف
نویسندگان
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :

آپلود نامحدود عکس و فایل

آپلود عکس

 

دریافت کد آپلود سنتر